hypotéka a strašidelný dům
  1. Hypotéka je půjčka, oproti které zastavujete svůj majetek (např. dům, byt).

hypotéka a strašidelný dům

2. Hypotéka je půjčka u které banka sleduje hodnotu vaší nemovitosti a půjčuje vám pouze určité procento z této ceny.

V této době se smráká nad tzv. 100% – hypotékami, kdy jste např. kupovali byt za 1 mil. a žádali banku o celý 1 mil. Česká národní banka, která dohlíží nad všemi bankami, extrémně zpřísňuje podmínky pro to, aby ji banka vůbec mohla poskytnout.

V praxi to znamená, že když si například budete chtít koupit strašidelný dům se třemi věžemi (viz obrázek) kus třetí věže napravo budete muset financovat jinak. I s pavučinovou dekorací.

3. Hypotéka je půjčka s nejnižšími úrokovými sazbami na trhu.

Obecně, jakýkoliv úvěr oproti zastavené nemovitosti je levnější, protože banka má větší jistotu, že jí peníze budou skutečně splaceny. Pokud tedy zrovna nejde o strašidelný dům nebo hrad. Tam byste museli vyjednávat individuálně.

4. Hypotéka je půjčka, u které je třeba dokládat příjmy, ale vždy Vám s tím může někdo pomoci.

Existují i tzv. bezpříjmové hypotéky, ale úrokové sazby jsou u nich vyšší (vyšší riziko pro banku) a banka vám oproti hodnotě nemovitosti půjčí podstatně méně. I u těchto úvěrů se ale podmínky ostře zpřísňují.

5. Hypotéka je půjčka, u které banka nahlíží do tzv. „registrů“, aby posoudila Vaši schopnost splácet závazky.

Různé banky posuzují „registry“ různě. Co v jedné projde v druhé nemusí. Pokud tedy zrovna nejste bankovní čaroděj, který si obelstí bankovní registry, nedoporučuje se naslepo zkoušet všechny banky. Ostatní bankovní sestry zřetelně vidí, kde všude už Vás odmítli a nemusí Vám úvěr schválit už jen proto, že vás v pěti dalších nechtějí.

6. Hypotéka je půjčka, která má několik základních fází. – podobně jako když stavíte dům.

Podrobně je najdete v článku, který připravujeme. V principu se nedají přeskočit, leda byste při na tajném místě svého strašidelného domu našli kouzelnou hůlku.

7. Hypotéka je půjčka, která může a nemusí být spojena s některými poplatky(záleží na akci konkrétní banky a na tom, jak si to vyjednáte).

Konkrétní seznam, na co se připravit  jak se tomu vyhnout připravujeme.

8. Hypotéka je půjčka, u které vždy zaplatíte.

  • vklad dokumentů do katastru nemovitostí (1 vklad = 1000 Kč)
  • pojištění nemovitosti ve výši požadované bankou (u strašidelných domů s pavučinou bývá často stoprocentní přirážka)

9. Hypotéka je půjčka, u které si často sjednáváte pojištění úvěru pro případ smrti a jiných nečekaných životních okolností.

Někdy je výhodné využít nabídky takového pojištění přímo v bance, ale jsou situace, kdy se Vás podobné pojištění vyjde lépe mimo banku.

10. Hypotéka je půjčka, která může být částečně zkombinována i s tzv. neúčelovou částí(nemusíte bance a fakticky nikomu dokládat, na co jste peníze použili).

Peníze za extrémně nízký úrok. Vhodné pro dovybavení domácnosti, apod.

11. Hypotéka je půjčka, kterou lze také celou použít na cokoliv pokud si ji sjednáte jako americkou(bydlení tedy neřešíte a nic nedokládáte).

Tady by vám banka ale ovšem půjčí ještě méně oproti ceně zastavované nemovitosti (než u klasické hypotéky)

Příklad. Pokud má strašidelný dům se třemi věžemi (viz obrázek) odhadovanou hodnotu 2 milióny, můžete si na americkou hypotéku půjčit maximálně 1 milión.

Úrokové sazby americké hypotéky jsou vyšší než hypotéka na bydlení, ale často nižší, než kdybyste si sjednávali jiný typ úvěru. Může být také vhodné pro konsolidaci vašich aktuálních závazků a podstatně snížit přeplatek. Strach z toho zastavit nemovitost vzniká jen z nepochopení toho, jak věci fungují. Protože, když si vezmete úvěr za vyšší úrok bez zastavené nemovitosti a nebudete ho splácet, o dům stejně nakonec přijít můžete. A při vyšším úroku je toto riziko vyšší. Pokud je ale váš dům strašidelný, je možné, že ho chtít nikdo nebude.

12. Hypotéka je půjčka, kterou jednou budete muset splatit, proto se doporučuje už na začátku přemýšlet nad plánem jejího rychlejšího splacení v závislosti na Vašich možnostech. A pokud jste v tajné chodbě svého strašidelného domu nenašli výše zmiňovanou kouzelnou hůlku, doporučujeme se na tím pečlivě zamyslet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..