hotel pětihvězdičkový

Dnes ráno přišla další odpověď na otázku, proč je náš hotel pětihvězdičkový. U snídaňového bufetu. Neznalá zdejších poměrů, odběhla jsem s konvičkou pro další várku čaje. Mimochodem vynikající rooibos vysoké kvality. Jenž po návratu bylo všechno fuč! Nemyslím tím, že by zmizela část jídelny vlivem útoků mimozemských civilizací, myslím tím, že zmizel můj naložený talíř, nůž i vidlička.

Ano, chápu, že moje tvorba na talíři nebyla zrovna systematicky uspořádaná. Lehce nakousnuté chleby různého typu se povalovaly vpravo, vlevo i napříč, včetně toho česnekového potřeného meruňkovým bio džemem. Ano, chápu, že to mohlo vzbudit dojem, že tvůrce talířového zátiší je schizofrenik, který o snídani ztratil zájem či labužník, kterého jen tak něco neuspokojí a proto neukojený snídani opustil. Jenže když jste pod palbou barev a vůní různých druhů ovoce a zeleniny, džemů a pikantních omáček, oliv a sušených rajčat, párečků a pečené slaniny, polévek a smažených vajíček, dortů a jahodových zákusků, chvíli trvá, než si najdete to své, že ano?

A pak jsem si všimla, že oni kolem stále pobíhají a odnášejí nádobí z poloprázdné jídelny a vzápětí přinášejí další, aby bylo vše v dokonalém stavu. Tím oni, je myšlen personál jídelny, který se na vás stále příjemně usmívá a jemně naslouchá, jestli vám náhodou něco nechybí. A ať už jste odkudkoliv a máte jakékoliv chutě, třeba i mimozemské, vždy pro vás najdou řešení.

Uznávám, že mé nové snídaňové zátiší, které jsem vzápětí stvořila, vypadalo esteticky líp. Bílé housky, meruňkový džem a kousky melounů. Začínal horký letní den.

Doporučeni:

Pokud se v pětihvězdičkovém hotelu  při snídaňovém bufetu vzdalujete od rozjedeného talíře, vždy dohlédněte, aby byla u stolu hlídka. Jen tak máte záruku, že vám vámi rozpracované varianty snídaně personál jídelny neodnese. Z tohoto důvodu také nikdy nesnídejte sám/a a pokud jste se s přítelem/kyní večer pohádali, zkuste to do rána srovnat.

Po snídani jsme od našeho dvorního pečovatele v obleku převzali najatá kola a vyrazili do terénu.

Dovolená v pětihvězdičkovém hotelu
Den druhý. K čemu lze využít golfové hřiště

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..