hotel pětihvězdičkový

Dnešní den jsme si nazvali jako odpočinkový. Je otázkou, jestli takový nakonec byl. Přestali jsme ignorovat fakt, že kousek od hotelu vyčuhuje z lesů majestát zámku.

Jsem zvědava, jestli jednou bude někdo chodit na historická sídliště a poslouchat průvodkyni, jak v panelovém bytě tři plus jedna vypráví:

V této posteli spal Franta Vomáčka, TOP manager firmy ABCDEFGH Technology. Jeho první manželka Marie mu porodila dva syny. Karla a Jidřicha. Jindřich vystudoval vysokou školu a poté si vzal za ženu Kamilu Novotnou ze sousedního vchodu. Karel opustil rodinné hnízdo ihned v osmnácti po veliké rozepři s otcem. Jindřich si budoval kariéru ve státní instituci a poté rozmnožil rodinné jmění koupí dvou bytových jednotek 1+1 v prvním patře tohoto domu. Vzpurný Karel se mezitím zamiloval do indiánky v pralesech jižní Ameriky a domů už se nikdy nevrátil. O jeho potomcích či jmění není nic známo.

Na závěr prohlídky průvodkyně roztomile odhalí vitrínu, kde se vyjímají Frantovy trenýrky a Mariin zubní kartáček.

Kdyby Franta žil, možná by vám řekl, abyste se šli laskavě zírat jinam. Ale je možné, že pokud by byl podnikatelsky založený, možná by za příplatek odhalil i vitrínu se svou oblíbenou žvýkačkou a ponožkami, které byly poprvé použity na rodinném výletu v Tatrách.

Ale zpět k historii dnešní. Zámek Hluboká nad Vltavou je kolos obklopený magickou zahradou. Vzhledem k našemu statusu – odpočinkový den a faktu, že nás prohlídky zámků a hradů nebaví, jsme se rozhodli prozkoumat jen zámeckou zahradu. Kromě vyhlídkových míst se nám odkryla hra přírody, která si skvěle dokázala poradit s umělými zásahy člověka. Stromy přivezené z cizích krajů vyrostly do neuvěřitelných rozměrů. Jezírko s ostrůvkem mezi umělými břehy pokryl závoj vodních květů. Za zmínku stojí sňatky padlých stromů s nově rašícím životem rostlin, což my lidé nazýváme parazitismem nebo symbiózou.

Objektem zahrady či spíše obory vede naučná stezka, kterou jsme chaoticky opouštěli a zase se k ní vraceli, neboť jsme zcela nepochopili kudy vede. Intuitivně jsme ale tušili, že je třeba obejít kruh, takže jsme úspěšně došli zpět do bodu “A”, tedy zámku.

Luxus zámecké zahrady často míjejí účastníci poznávacích zájezdů. Večer jsou vyklopeni v hotelu, brzy ráno na povel u snídaně a ve dvanáct po prohlídce zámku frčí do jiného města.

Podobně působil zájezd asiatů, kteří v sedm ráno pobíhali v hotelové jídelně a fotili odšťavovač džusu a mandarinky a poté manželku s kávovarem a zase kávovar bez manželky. Zvláštní, že se stihli nasnídat, dýchat a žít. Jenže když hodně fotíte, možná tolik žít ani dýchat nemusíte. Kaleidoskop fotografií vám život nahrazuje. Alespoň po určitou dobu. Ano, nežijete přítomností, ale proč byste měli? Okamžik je jako jepice, která nepřežije okamžik příští, ale album, to je záležitost na celé roky! Tam jsem byl! Můžete si dělat dobře, když jej budete prezentovat přátelům. Do té doby, než fotografie a vaše paměť vyblednou. Popřípadě do chvíle, než zjistíte, že se vám špatně dýchá.

I já se účastnila snídaní kolem sedmé. Ne jako účastník zájezdu, ale jako typický skřivan. Když jste skřivan, budíte se kolem šesté i na dovolené.  V sedm už za sebou té máte veškeré ranní rituály včetně ranního dvoukilometrového běhu. V rámci sladění denního rytmu s ostatními členy rodinné posádky, které by vstávání v šest asi zabilo, si o první snídani můžete dopřát ovocný ráj. Melouny žluté, červené a vodní a vlastnoručně vyrobený pomerančový džus. Kolem deváté už je pak vaše tělo bez problémů schopno pozřít snídani druhou..

V případě, že ale druhou snídani pojmete jako anglickou, nepomůže vám ani italské presso a kolem oběda se budete pravděpodobně potýkat s fenoménem “čekání na hlad”.

A přesně v tomto režimu končila návštěva zámecké zahrady. Bylo poledne a hlad nikde. U východu na nás vykoukla exkluzivní nabídka zámeckého hotelu, ale my ji nemohli využít. Menu za 99 Kč s výhledem na romantickou fontánu jsme si ale rozhodně nemohli nechat ujít. Sestoupili jsme do hotelového a podzámčí a rozhodli se čekat.

Čekáte-li, že do vašeho života vstoupí partner vašich snů, nikdy si nemůžete být jisti, kdy to bude, a jestli vůbec. U hladu to máte jisté. Vždy přichází. Navíc, klasickou obědovou dobu můžete zcela neklasicky strávit v hotelovém bazénu.

Doporučení:

Do svého programu v pětihvězdičkovém hotelu zařaďte čekání na hlad. Na rozdíl od čekání na ideálního partnera nebo extaktický sex, nebudete nikdy zklamáni! Vždycky to přijde. V čekací době můžete v maximální míře využít hotelové wellness a doprovodné služby jako masáže, kosmetiku nebo kadeřníka.

Takže, když to konečně přišlo, vydali jsme se vzhůru k zámecké restauraci. Menu úžasné, výhled na fontánu a nádvoří boží. Moučník už jsme ale odmítli. Ne proto, že se jeho cena blížila ceně menu, ale proto, že jsme neměli v úmyslu trávit další čas čekáním na to, než se budeme moct po jídle hýbat.

Většinu peněz, které bychom utratili za moučník jsme věnovali naší obsluze jako spropitné. Když máte svobodu, kolik zaplatíte, máte na to a jste spokojeni, vždy je tu možnost dát víc.

Postřeh

Často si myslíme, že kdybychom dali lidem částečnou volbu, kolik chtějí za naše služby zaplatit, nedostali bychom od nikoho navíc nic. Ano, někteří vám skutečně nedají nic, ale pak jsou tu ti, kteří vás naopak nečekaně překvapí! Pokud jim to tím, jak o penězích v hloubi duše přemýšlíte, dovolíte.

Dovolená v pětihvězdičkovém hotelu
Den třetí. Wellness a koňská hruď.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..