rychlá cesta k úspěchu

BOD 3

Potřebujete LIDI! Potřebujete lidi, kteří jsou horší než vy! 

Časté úskalí vašeho úspěchu a nejčastější příčina toho, proč sebetalentovanější lidé úspěchu nedosahují. Hru na srovnávání a hodnocení nelze hrát s jedním hráčem. Je to multiplayer – game!

Určitě už vám někdo vyprávěl příběh o tom, jak byl ve školní soutěži na 1. místě? A kolik vás soutěžilo, zeptali jste se s obdivným pohledem? Dva. Odpověděl váš přítel a váš obdiv k němu poklesl jako hladina alkoholu po nočním tahu.

Rychle úspěšný

Čím více lidí v žebříčku hodnocení pod vámi, tím výraznější je vaše TOP!

V krizi možná vezmete zavděk i několika mini -TOP. Co je doma, to se počítá, ale pokud se pídíte po velkém úspěchu, dlouhodobě vás to neuspokojí.

V každém případě, mini – pyramida složená z členů rodiny vás nestojí žádné úsilí. Stačí nahodit správné hodnotící parametry. Mladší sourozenec (parametr: věk), chudší sestra (parametr: majetek), žena (parametr: pohlaví), dítě (parametr: věk). A vy jste samozřejmě ten starší, bohatší, zkušenější muž a ještě k tomu rodič! Takže hned 4 x mini – TOP pozice pro vás!

Je tu ale ještě jedna záludná věc, se kterou byste při budování úspěšného TOP, byť mini, měli počítat!

Týká se typu lidí v pyramidě pod vámi. Fakt, že jsou v jakémsi smyslu horší než vy, je samozřejmost. Neméně podstatný je ovšem fakt, že systému hodnocení, které vás vyneslo do pozice TOP, musí vaši lidé z hloubi duše věřit a hodnotí dle stejných kritérií sami sebe.

Vy tedy potřebujete lidi s určitým typem přemýšlení o sobě a ostatních! A na to pozor, jinak je vaše TOP pozice  v háji!

Příklad 1

Pyramidu TOP pozice v rodině nikdy nesestavíte, pokud je lidově řečeno členům vaší rodiny šumák, jestli jste starší bratr, otec nebo bohatý strýček a berou vás jako pohodového přítele, se kterým občas jsou, pak zas nejsou a jen tak mimochodem mu říkají “strejdo”.

Příklad 2

Pokud se mezi muži rozhodnete skórovat v tom, s kolika ženami jste spal (parametr: počet žen), pravděpodobně lehce najdete publikum.

Naopak, pokud se rozhodnete skórovat v tom, s kolika ženami na světě jste nespal, je otázkou, jestli to bude někoho zajímat, přestože budete mít větší číslo. Leda snad vaši manželku. (Tady to může být naopak výhoda, pokud máte špatné svědomí a chcete ji diplomaticky sdělit, že jste jí byl nevěrný. Předpokladem je samozřejmě fakt, že vaše žena netuší, kolik je aktuální počet žen na světě.)

Správné parametry HODNOCENÍ z bodu 2 musí být rozhodně sladěny s tím, jak vaše publikum přemýšlí o sobě a o druhých. Je to v podstatě jejich interní záležitost a vy jen využíváte příležitosti, kterou vám dobrovolně poskytují. Často nevědomě, ale poskytují.

Překvapivě, fyzický kontakt s vámi není až tak podstatný. Podstatné je pouze to, jak o vás přemýšlejí a jaké mají představy. Copak se, vy osobně znáte se všemi lidmi, které považujete za TOP?

A jen tak na okraj: Kolika lidem poskytujete luxus být TOP právě tím, jak hodnotíte sami sebe a vycházíte z toho hůř než oni?

Je to špatně? Proč by mělo? Je to přece jen určitý typ životní hry. Ale i hra člověče nezlob se, se posté omrzí. A stejně tak můžeme opustit hru na HODNOCENÍ, SROVNÁVÁNÍ se s ostatními a podobně. Jak?

Když nás přestane bavit společenská hra, přestaneme ji hrát. Jednoduše. Neřešíme, jak to udělat, abychom ji nehráli. Nečekáme, že přijde návod typu “5 nejdůležitějších kroků, jak přestat hrát rozehrané Člověče, nezlob se!”.

Prostě odejdeme od stolu a necháme vše, jak je. V okamžiku, kdy hra nebaví ani jednoho hráče, zůstává na stole opuštěná herní deska s nehybnými figurkami. Bez naší touhy po vítězství, bez našich emocí a snů je partie hry mrtvá. Čekající se na nového nadšence, který ji znovu nabije svou pozorností, vzrušením a emocemi.

Až nás hra na HODNOCENÍ, úspěch a neúspěch přestane bavit, opustíme ji stejným způsobem jako deskovou hru s figurkami. Ve své mysli.

Ale my jsme teď ve hře na úspěch, takže zpět k tématu! Nepříjemnou zprávou pro vás může být, že tradiční TOP pyramidy jsou dlouhodobě obsazené. Je to proto, že daným parametrům hodnocení většina lidí hluboce věří a vidí v nich jakousi hodnotu. A víra hory přenáší.

Proto tu máme například žebříček TOP nejbohatších na světě a pak jsou tu ti, kteří si o nich se zájmem čtou v prestižních a bulvárních časopisech.

A ti, kteří si o nich jen čtou, jsou samozřejmě ti chudí. Často jen ve srovnání s těmi TOP, ale na to se moc nehraje. Protože, ti co jsou opravdu chudí, nemají peníze na to, aby si podobné časopisy kupovali.

Podstatné je, že pokud chcete být v této kategorii TOP (kategorii majetku), musíte se o svou pozici rvát. Vlastně ne o pozici, ale právě o ty lidi, kteří jsou na tom hůř. Protože, pokud byste někde sehnali várku dalších například 3 miliard lidí, chudších než vy, byli byste super TOP a bez boje. V principu jde tedy o personální obsazení hry a fakt, že počet lidí na Zemi je omezený.

Pokud se vám ale podaří vyšoupnout někoho z existující TOP pozice, dav chudých je váš a navíc s bonusem relativní stability systému. Návyk hodnotit sebe sama dle výše majetku je totiž extrémně silný,takže vám lidé z pyramidy hned tak neutečou. Neutečou myšleno opět mentálně. Protože jak bylo výše zmíněno, jde o pouze o to, jak hodnotí sami sebe a fakt, že vůbec HODNOTÍ.

Do stejného pytle můžeme strčit i kategorie POPULARITY, SLÁVY či aktuálního pojetí KRÁSY. V tradičních hodnotících systémech se prostě bojuje o lidi.

Pokud se na světové sousto necítíte, možná váš mozek uspokojí teritorium lokální. A nemusíte hned na rodinnou úroveň! Zkuste region, skupinu duchovních či facebookových přátel, firmu a pokud si věříte, tak úroveň celostátní. Záleží na tom, jak moc je váš mozek náročný a při čem se bude cítit dobře.

O vás tu totiž opravdu nejde, jde tu o spokojenost vašeho mozku!

Pokud jste spíše pacifista a nesnášíte boj a krev, buďte kreativní! Kreativní strategie nemají hranice!

Podaří-li se vám vymyslet hodnotící systém, odlišný od tradičních, personální obsazení hry na úspěch bude hračka. Ano, musíte svým ovečkám vmanipulovat myšlenku, že vaše hodnotící parametry jsou mimořádně výhodné, ale když je přijmou a vy pro ně budete TOP, nemusíte o svůj dav bojovat s konkurencí. Alespoň dočasně.

Inspirací pro váš nový hodnotící parametr může být POHLAVÍ. Tady si vyhrajete, protože každý z nás nějaké má. Pohlaví je samo o sobě neutrální, podobně jako ústa, ale pokud na něj napasujete jakýkoliv systém hodnocení, kterému lidé uvěří, máte o růst své TOP pyramidy postaráno.

Příklad

Článek s názvem 10 důvodů, proč většina mužů nedokáže zvládnout silné ženy, určitě přitáhne spoustu žen s partnerskými problémy. Po jeho přečtení nejenže daná žena nabude dojmu, že je v jakémsi smyslu “lepší” než její muž a tedy TOP, ale možná časem vyhodnotí, že je TOP a silná pro jakéhokoliv muže. Zároveň má taková žena šanci získat spoustu příznivkyň, které ji pozorností vynesou na mnohem vyšší TOP, pokud jim bude pravidelně reportovat stav své “ženské” síly.

TIP 1

Pokud jste naopak muž a hledáte TOP pozici nad něžným pohlavím, pokuste se v příštím životě narodit v zemi, kde máte tuto pozici automaticky zákonně či nábožensky zajištěnou.

TIP 2

Často opomíjenou a zavrhovanou skupinou bývají lidé, kteří váš hodnotový systém neuznávají. Ba dokonce pro němu bojují! Neopovrhujte jimi! Takoví lidé vám přinášejí tolik energie, že se vám o ní ani nezdálo! Samozřejmě nevědomě! Ale povězte, kdo vás posiluje víc, než ten co vám věnuje ve dne v noci pozornost a vyrábí při tom emoční energii, byť negativní? Z čeho myslíte, že jsou energeticky živeny politické diskuze v televizi? Co by se stalo, kdyby byly sledovány bez  zájmu a emocí?

Zavěrečné shrnutí. Pokud chcete být úspěšní, potřebujete dav lidí, kteří jsou (v jakémsi smyslu) horší než vy. Členové této skupiny musí sami sebe dobrovolně hodnotit dle parametrů, které jim přiřazují status NEÚSPĚŠNÝ, NEDOKONALÝ, NEDOSTATEČNÝ, MLADŠÍ, NEDUCHOVNÍ, NEVZDĚLANÝ, CHUDÝ, STARÝ, OBÉZNÍ, POMALEJŠÍ apod. 

Vy osobně vycházíte z hodnocení jako TOP. Zároveň je nutné, aby všichni včetně vás danému systému hodnocení věřili. Pokud někdo své mentální návyky změní, automaticky vám z TOP – pyramidy vypadne.

Tajemství úspěchu, o kterých příručky mlčí.
Co z toho všeho plyne?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..