jak být úspěšný

Nebudeme si nic nalhávat. Pokud chcete být úspěšní, musíte jít s kůží na trh. To znamená – musíte být ochotni srovnávat se s ostatními. Jak jinak by se poznalo, že jste to zrovna VY, kdo je TOP?

Top úspěšnýTakže shrnuto do bodu 1:

BOD 1

Abyste mohli být úspěšní, musíte být ochotni SROVNÁVAT se s ostatními.

Bod 1 pro nás většinou není problém. Všichni to podvědomě děláme. Už ve školce chce Anička stejné šatičky jako Anetka, Kája nutně potřebuje trasformera jako Martínek a už od školky jsme ochotni za to bojovat!

Takže pragmaticky vzato, v bodě 1, máme dobré předpoklady k úspěchu všichni.

Problém může nastat snad jen v případě, pokud si souběžně s budováním úspěchu pohráváte také s osobnostním rozvojem a hledáte ztracené SEBEVĚDOMÍ.

Postupně se totiž z různých zdrojů dozvíte, že pokud chcete být skutečně sebevědomí, měli byste být sami sebou. Jenže co to je?

Z pestré škály duchovních, osobnostních či podnikatelských našeptávačů zjistíte, že pravé sebevědomí znamená – za každých okolností projevovat svou OSOBNOST. Tedy prosazovat své!

Takže jste vlastně malá raketa, která překoná i rychlost světla.

Můžete to přijmout jako možný způsob sebevědomí. Jen se nesmíte divit tomu, že pokud narazíte na někoho s podobně laděným sebevědomím jako vy, vaše rakety se na oběžné dráze střetnou. A to dokonce i v případě, že jste ta hodná a pozitivní raketa, která se rozhodla zachraňovat svět. Pokud to totiž nebudete VY, kdo ze srážky dvou raket vyjde jako TOP (silnější osobnost, která se prosadí), vaše sebevědomí bude opět tam…

Je to proto, že v průbojném režimu sebevědomí vlastně přistupujete ke světu podobným způsobem jako v režimu srovnávání – buď já nebo ONI! Pravděpodobně se vám tento experiment na sebevědomí bude líbit do okamžiku, než se pod vlivem jiného průbojného JÁ ocitnete v zóně ONI.

Jak se prosadit

Někdo se z toho rychle vzpamatuje a opět zamíří ke hvězdám, někdo trpí. A protože nejste rosnička, po určité době vás neustálé šplhání nahoru přestane bavit. Tohle je ten sebevědomý život? Začnete se ptát. A pokud zrovna nejste masochistický libůstkář, po určité době vás přestane bavit i trpět a řeknete si: Dost! To stačilo. V obou případech se začnete pídit po informacích, jestli existuje i jiná varianta sebevědomí.

Varianta, která není závislá na žádné podmínce, lidech, výši konta, okolnostech. Varianta, která není závislá na tom , co o vás kdo kdy řekl a jak moc jste byli včera hodní na děti.

S takovým sebevědomím se totiž nestane, že nečekaným přesunem z polohy TOP do polohy níž vaše energie poklesne jako po rychlém orgasmu.

Takové sebevědomí nemůže logicky růst ani klesat a ani nesouvisí s ničím co by rostlo či klesalo. A pokud jste přišli na to, že skutečné sebevědomí existuje, zprávy, jak kdosi získal sebevědomí dosažením TOP bodového ohodnocení v čemkoliv, vás ponechají chladnými.

Skutečné sebevědomí na vás nikdy nenaléhá, neobviňuje a nehodnotí. Z principu je tedy jasné, že se jako skutečně sebevědomí nemůžete srovnávat s ostatními. Maximálně jste ochotni hru na srovnávání hrát, ale nemůžete to myslet vážně.

TIP 1

Pokud se toužíte stát úspěšným/ou a zároveň hledáte skutečné sebevědomí, musíte hru na SROVNÁVÁNÍ s okolím pouze předstírat! Protože zrovna tyto dvě aktivity jdou logicky proti sobě.

TIP 2

V případě, že se vám delší dobu nedaří být TOP, bývá geniálním tahem hra na TOP- out, tedy nejhoršího ze všech neúspěšných. Není to až tak náročné. Vždycky jsem to já, koho podvedou, vždycky jsem to já, kdo má smůlu. Vždycky jsem to já, kdo za to může! Stačí o tom hodně mluvit nebo psát na facebooku. Pokud se vám o tom podaří přesvědčit ostatní, dostane se vám v podstatě stejné pozornosti, jako těm TOP. A možná vás budou mít raději. Už proto, že lidskou mysl fascinují trapné, ponižující či pokleslé příběhy ostatních. Poskytujete tak širokému publiku šanci zažít, že jsou ve srovnávací pyramidě nad vámi a každý si tu vlastně přijde na své. Jen si dejte pozor, abyste tuto strategii nepřepískli a nepřesvědčili o tom, že jste totálně OUT i sami sebe!

Jak se stát úspěšný

2. Tajemství úspěchu, o kterých příručky mlčí. Kauza hodnotící systém.
Bod 2

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..