9.6. 2018 Nový článek na blog idnes:

Klasická finanční gramotnost není vhodná pro každého

20.5. 2018 Spouštíme nový kurz FINANČNÍ GRAMOTNOST PRO ŽENY A MUŽE, KTEŘÍ SE NEBOJÍ TANCE

13. 02. 2018 Časopis Můj svět nás požádal o vytvoření testu s tématem mentálních návyků v oblasti bohatství

TEST – mentální návyky v oblasti bohatství

17. 12. 2017 Časopis Meduňka otiskl naši vánoční povídku s tématikou peněz

“A já si uvědomila, že se chovám jako cvok! Nechat si řezat tělo kvůli někomu, kdo mi dal sbohem týden před Vánocemi? A co když se dalšímu nebude líbit moje ucho, malíček na noze nebo nos?”

„To byste byla celá rozřezaná,“ nevydržím to a rozesměji se od ucha k uchu.
„Máte krásný nos, ucho i prsa a určitě si je nenechávejte řezat!“ dodávám a s úlevou přijímám čepici.

„Ani nevíte, jak se mi ulevilo,“ chytá se dívka za srdce. „A za peníze z brigády si vyjedu na lyže do Alp! A část by mohla jít na charitu…,“ přemýšlí dívka nahlas.

„To jste vlastně hodně ušetřila,“ usmívám se.

„Ano,“ rozesměje se konečně i dívka.

Znění celé povídky najdete zde:

Ježíš by se smál a smál

24. 6. 2017 Ostrava – kurz Alternativní finanční gramotnosti

Stejné, ale pokaždé jiné. Každá skupina účastníků si tvoří přesně to, co potřebuje. Tentokráte na základě podnětů a motivací vznikl následují příspěvek:

Jak zbohatnout do 2 minut?

4. 3. 2017 Ostravakurz Alternativní finanční gramotnosti

Vědět je důležité, ale pouze “vědět” nestačí!

Nezisková organizace Gaude z.s. nás v rámci svého projektu Kruhy přizvala ke spolupráci v oblasti finančního vzdělávání. (Televizní záznam z akce projektu Kruhy zde.)

Společně jsme se bavili, učili hrou a hledali inspiraci v oblasti financí a klasické finanční gramotnosti.

Současně s tím jsme rozkrývali provázanost oblasti peněz s osobním či rodinným nastavením, emoční inteligencí apod. Účastníci byli také seznámeni s celkovým přehledem na trhu osobnostního rozvoje, který mohou využít v případě, že jsou v oblasti peněz nespokojeni. Některé principy, týkající se fungování v oblasti peněz, jsme si názorně ukázali a každý si mohl vybrat, co s ním osobně rezonuje.

finanční gramotnost hra

Zde jsme se seznamovali s různými způsoby zhodnocení prostředků. Velký úspěch sklidila “hra na akcie a dluhopisy”, kde jsme se seznámili se základními principy investování, které si lidé často pletou se “spořením”.

hra na investování

Informací bylo hodně…

Z některých situací bylo jasné, že víme, co je pro nás v oblasti peněz nejvhodnější, ale někdy se potřebujeme zastavit, abychom si toho všimli a nebyli pod tlakem stresu a emocí.

osobnostní rozvoj

Spontánní zpětná vazba jedné z účastnic, která celoživotně prožívala oblast peněz jako “stres” v oblasti pracovní i rodinné.

Odjížděla jsem s pocitem, že ty prachy nejsou tak děsivé ?. Mě osobně to bylo fakt ušité na míru, páč nevím zda by mě bavilo, kdyby to bylo čistě “finanční” ?, ale alternativně finanční je jiné kafe, pro mě to pravé! Ivana.