Vzestup a krize

Ocitli jste se v krizi? Rozchod? Nemoc? Ztráta práce? Příjem tak malý, že nestíháte platit dluhy? Je vám z toho divně? Mizerně? Špatně? Než podniknete jakékoliv kroky, zkuste si uvědomit 3 věci.

1. Nikdy v tom nejste sami, jsme v tom naprosto všichni.

Principem života je střídání protipólů. Černá, bílá. Plus a mínus. Zdraví – nemoc. Láska – nenávist. Nadšení – deprese. Nedostatek, přebytek. Nevyhnul se tomu Steve Jobs, nevyhne se tomu ředitel vašeho podniku, magnát ani prezident spojených států amerických. Nemusí tu jít o sféru peněz nebo práce, může jít o zdraví nebo vztahy. Každý na světě má své citlivé místo. A z něho lítá nahoru a padá dolů. Pochopitelně o tom nemusí mluvit na veřejnosti, a tak z médií můžete často nabýt dojmu, že existují lidé, kteří se narodili pro to, aby byli vždy a všude bohatí a šťastní. A pak jsou tu lidé jako vy, kteří to mají obráceně. Ale reálně to takto není. Poznali byste to, kdybyste se svým idolem žili.

život 1

Proto se střídaní protipólů nemůžete vyhnout ani VY. Je to stejné, jako kdybyste chtěli, aby voda tekla do nebe nebo aby žena nepřitahovala muže. Jde tu totiž základní a neměnný princip. Můžete s tím bojovat, můžete se vztekat, ale nakonec vás to vyčerpá. Co tedy můžete?

2. Tajemství úspěšných a spokojených je ve způsobu, jak na životní krize reagují.

život dole

Jak reaguje drtivá většina obyvatel planety? Bojuje.

Co se stane, když se svou situací bojujete? Propadáte se ještě níž. Síla vašich emocí je totiž použita k zesílení již tak nepříjemné situace. Všimněte si toho, když se s někým hádáte. Čím větší boj, tím silnější úder protistrany a z hádky o zvednuté záchodové prkýnko se stává válka Roseových.

Co s tím? Nemůžete mít pod stoprocentní kontrolou běh života. Dobrá zpráva ale je, že můžete mít pod kontrolou vaše emoce – bezmoc, vztek a strach. Neposkytujte jejich energii v bojovném postavení protistraně, neposilujte jimi, to, co vás už teď táhne ke dnu.

Když přestanete bojovat a svou pozornost namíříte tam, kde to ovlivnit můžete, rychleji vás to vykopne nahoru.

Inspirace pro první pomoc: Zkuste si napsat seznam toho, co v dané situaci můžete.

  • Možná nemůžete ovlivnit, abyste bezmoc, vztek nebo strach vůbec necítili, ale můžete je nechat být jak jsou a místo toho si jít uvařit báječnou večeři nebo si jít zaběhat. Vždycky to totiž skončí! Lavina emocí není nekonečná. Všimli jste si toho?
  • Možná nemůžete přítele přinutit, aby se k vám vrátil, ale vy se můžete vrátit k tomu, co jste doposud odkládali.
  • Možná vaše rodina nepojede na luxusní dovolenou, protože vás v práci propustili, ale můžete ze svého života propustit platby a náklady, které vás vlastně zatěžovaly.
  • Možná právě teď nemáte na zaplacení všech svých závazků, ale můžete splatit ty nejméně nákladné a na ostatních se jít domluvit. A třeba vás po cestě ťukne nečekané řešení.

Pokud vás nic konkrétního ve vašem případě nenapadlo, je to možná proto, že hledáte něco převratného. To nejdůležitější v životě je ale často ukryto právě v detailech. Tam hledejte svůj skrytý potenciál.  I třicetimetrový smrk vyrůstá téměř z ničeho.

3. Teprve když je vám dobře, čiňte důležitá rozhodnutí!

Když se cítíme uvolněně, otevírají se vám dveře ke kreativním řešením, která jsou v v amoku uzavřena. Přes mraky emocí je nevidíme, ale ony tam jsou! Každá situace má tisíce řešení. Pozitivních,negativních a škálu možností mezi tím. Najděte si mezi nimi to svoje! Držíme palce!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..