Internet i časopisy hýří návody a recepty na rychlé zbohatnutí. Takže když chcete vědět, jakými principy se řídí bohatí, jak přemýšlejí o penězích, jak s nimi zacházejí, určitě inspiraci najdete.

Je otázkou, nakolik jde o realitu a nakolik o představy či pečlivě budované PR. Steve Jobs a jeho impérium se také dlouho tvářili jako velmoc úspěchu, ale když došlo na lámaní chleba, vyšlo najevo, že vše tak ideální nebylo. A ani nemohlo. Bohatství je totiž víc, než pár desítek miliónů na kontě. Bohatství je totální dostatek všeho a ve všech možných oblastech – vztahy, zdraví, pohoda a samozřejmě i peníze.

Často jsme vystavování tlaku, že když něco z toho nemáme, musíme se o to nějakým způsobem snažit. Vytváří se tak dojem, že jsme v jakémsi smyslu nedokonalí, a když dosáhneme určitých parametrů (např. vyčistíme si čakry, následujeme Kiyosakiko kvadrant, absolvujeme rituály hojnosti apod.), bude vše dokonalé.

Jak zbohatnout

Jak zbohatnout

Někdy je a někdy není. Někdy na chvíli, někdy déle. Je na každém, jakou hru chce v našem světě iluzí hrát. Žijeme přece na planetě, kde lze zakusit všechny možnosti. V každém případě, pokud vycházíme z bodu, že jsme „nedokonalí“ a musíme to napravit, tak tím vlastně onu nedokonalost potvrzujeme. Nemůžeme se pak divit, že ji prožíváme.

Naštěstí jde opravdu jen o hru, protože ve skutečnosti všichni bohatí jsme!

A pokud tento stav právě teď neprožíváte, nebo si ho spíše nejste vědomi, můžete zkusit malý podpůrný test:

  1. V klidu si sedni a uvolni se.
  2. Uvědom si vše, co v této chvíli máš – majetek, měsíční příjem, zdraví, prostě vše, co skutečně máš.
  3. Představ si, že se tvůj majetek, příjem náhle zmenší na 1/3. Jak by si žil/a? Co by si dělal/a? Jak by si to řešil/a? Dal/a by si to?
  4. Uvědom, si že jde o pouhopouhou představu a vrať se do svého současného a skutečného stavu, s tím, co skutečně máš a pravidelně dostáváš. Jaký je to pocit?
  5. Prožij si pocit vděku, za to, že věci jsou tak, jak jsou.
  6. Taky si můžeš uvědomit, jakou hru si s tebou mysl vlastně hraje – ve vnějším světě se vlastně nic nezměnilo, ale ty to najednou prožíváš úplně jinak…
  7. Ideálně pro tuto chvíli už nic víc neřeš a užívej život v jeho drobných jemnostech a banalitách.

jak zbohatnout

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..